Hydropak logo

Materiál

Protan

Hydroizolačný systém PROTAN je založený na špičkovej kvalite materiálov a prepracovanom systéme aplikácie, ktorý je použiteľný vo väčšine situácií, ktoré sa môžu objaviť pri izolácii alebo rekonštrukcii staršej strechy, terasy či balkóna. Protan, nórska spoločnosť so sídlom v Drammene, už viac ako päťdesiat rokov aktívne vstupuje na trh výrobkov na bázi PVC. Viac než 30-ročné sú ich skúsenosti so strešnými fóliami. Náročná severská klíma je tou najlepšou skúškou a aj v extrémnych poveternostných a klimatických podmienkach za polárnym kruhom osvedčil Protan svoju stabilitu. Od roku 1972 bolo položených viac než 100 milionov m2 strešných PVC fólií Protan po celom svete. Protan - fólia na izoláciu plochých striech s certifikovanou 30-ročnou životnosťou materiálu je vhodná pre domy, garáže, výrobné a predajné priestory či chaty.

Prečo využiť fóliu Protan?

Rhenofol

Výrobcom systému Rhenofol je firma Flachdach Technologie GmbH & Co. (do roku 2000 pod názvom BRAAS FLACHDACHSYSTEME), popredný európsky výrobca špecializovaný na oblasť hydroizolačných systémov pre ploché strechy.

Fatrafol

Strešná fólia FATRAFOL podľa typu hydroizolačnej fólie môže byť položená na všetky bežné podklady a to ako u novostavieb, tak pri opravách, rekonštrukciách a modernizáciách starších objektov.
FATRAFOL 803 je vhodná k izoláciám vodných stavieb, zemných nádrží, šácht, poľnohospodárskych stavieb a úložísk vybraných priemyselných produktov, ktorých chemické pôsobenie zodpovedá odolnosti fólie garantovanej výrobcom.
FATRAFOL 810 je určená predovšetkým k realizácii jednovrstvých povlakových krytín plochých striech, mechanicky kotvených k podkladu ale i pre strechy priťažené. V prípade že je susednou vrstvou fóliového povlaku v strešnom plášti penový polystyren (EPS, XPS) alebo asfaltovaný pás, musí byť priamemu styku s nimi zabránené separačnou vrstvou z textílie.
FATRAFOL 814 je určená pre hydroizolácie terás obytných domov a balkónov ako vrchná pochôdzna vrstva. Fólia je ďalej vhodná pre vytváranie pochôdznych chodníkov na plochých strechách izolovaných fóliami FATRAFOL.

Bauder

Nemecká spoločnosť Paul Bauder GmbH & Co. KG Stuttgart patrí medzi popredných výrobcov strešných systémov v Európe, pričom viac než 150 rokov je riadená svojimi majiteľmi. Bauder ponúka rozsiahle poradenstvo a kompletnú ponuku produktov na hydroizoláciu, termoizoláciu a zazelenenie striech. Ponúka projektantom, investorom a spracovateľom istotu tej najlepšej voľby v oblasti striech. V súčasnej dobe je v Nemecku každá piata plochá strecha, či nadkrovná hydroizolácia od spoločnosti Bauder.

Viplanyl

Poplastovaný plech VIPLANYL patrí medzi základné doplnkové prvky, ktoré si vyžaduje hydroizolácia striech. VIPLANYL je kompozitným materiálom, ktorý tvorí oceľový plech hr. 0,55mm a ochranná poplastovaná vrstva, ktorá poskytuje výrobku vynikajúcu ochranu pred koróziou a vyznačuje sa dobrou spracovateľnosťou. Vrstva PVC nevyžaduje žiadnu ďalšiu povrchovú úpravu náterovými hmotami. Vrstvu PVC je potrebné chrániť pred účinkami organických rozpúšťadiel a zlúčenín, u ktorých nie je zaručená chemická odolnosť voči mäkčenému PVC. Plechy nie sú určené pre styk s pitnou vodou a potravinami.

Viplanyl vzorkovnik

K&J&G

Spoločnosť je výrobcom kompletného odvodňovacieho odkvapového systému pod obchodnou značkou KJG. História spoločnosti sa začala písať v roku 1993 klampiarskou výrobou v Čachticiach. Neskôr sa stala výroba odkvapového systému KJG hlavnou výrobnou činnosťou spoločnosti.

Geotextília

Geotextília je definovaná ako plošný, polymérový (teda syntetický) alebo prírodný materiál, ktorý môže byť tkaný, netkaný alebo pletený, používaný v styku so zeminou a / alebo inými materiálmi pri zemných a stavebných prácach.